Úvod > Archiv > Mateřská škola

Mateřská škola se představuje

Vítáme Vás na stránkách MŠ Kocbeře

Údaje o školce:

Mateřská škola je jednotřídní, rodinného typu

Charakter: celodenní provoz

Provozní doba: 6.30 – 15.30

Zřizovatel: OÚ Kocbeře

Ředitelka školy : Mgr. Sofia Hladíková

Vedoucí učitelka: Soňa Vopařilová

Učitelka: Bc. Miroslava Kubíková

Školnice: Růžena Lindušková

Informace:

Kapacita mateřské školy je 28 dětí. Předškolní vzdělávání se organizuje zpravidla pro děti od tří do šesti let (dle § 34 odst.1 školského zákona).

IV.

O přijetí dítěte nerozhoduje pořadí podané žádosti.

V Kocbeřích 1.3.2011                                                               Mgr.Sofia Hladíková,  ředitelka

Podmínky školy

Škola je umístěna v pěkném prostředí, v blízkosti lesa, dál od hlavní silnice. Blízkost lesa je využívána k dennímu kontaktu s přírodou. Školní zahrada je malá, ale dobře využitá. Je zde pískoviště se skluzavkou, dřevěný domek, velká průlezka s houpačkami, lavičky, stolky a židličky. V letním období  nafukovací bazén.

V budově školky je v přízemí třída s hernou, tělocvična, přípravná kuchyňka, sociální zařízení a šatny. V poschodí je prostorná ložnice, šatna a kancelář. Vybavení je starší, ale zachovalé a bezpečné. Na podzim 2007 bylo nově vybudováno sociální zařízení pro děti.

Přijímání dětí  a návštěva MŠ

Zápis do MŠ probíhá každoročně v měsíci květnu. Prostory školy si můžete prohlédnout  v březnu, kdy připravujeme den otevřených dveří, s ukázkou her a práce s dětmi. MŠ si

můžete přijít prohlédnout i v jiném termínu, a to po dohodě s vedoucí učitelkou.

Děti přijímáme i během školního roku v případě volného místa.

Výchovně vzdělávací práce

Filosofií naší školy je rozvíjet a vést každé dítě tak, aby z něho vyrostla jedinečná a samostatná osobnost, která zvládne nároky v dalším životě.

Pracujeme podle ŠVP – Rok v mateřské škole. Program je zaměřen na ekologickou výchovu. Pozorujeme změny a život v přírodě a plně využíváme blízkost lesa a volné přírody.

Vzdělávání je uskutečňováno ve všech činnostech a situacích během celého dne, cestou přirozené výchovy. Dbáme na vyváženost spontánních a řízených aktivit. Konkrétní cíle naplňujeme formou záměrného i spontánního učení, kde se děti se vzdělávají na základě prožitků a zkušeností. Největší prostor je ponechán dětské hře, učitelky hru podle potřeby podněcují, usměrňují a rozvíjí.

19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela