Úvod > > Aktuality MŠ > Program MŠ Únor

Datum konání:
1.2.2024

PROGRAM MŠ - ÚNOR 2024

Integrovaný blok (vzdělávací obsah  ŠVP PV a TVP PV):

Já ve světě lidí                                                          5. 2. – 16. 2. 2024

Svět kolem nás                                                          19. 2. – 1. 3. 2024

Témata pro realizaci integrovaných bloků:

Lidské vlastnosti                                                                   5. 2. – 16. 2. 2024

Vesmír                                                                                               19. 2. –  1. 3. 2024

Program:

Školička v MŠ                                                                                    6. 2., 13. 2., 22. 2., 27. 2.

Zahájení Školičky ve škole (hravé učení v ZŠ Kocbeře)                  termíny upřesníme

Plavecký kurz v Trutnově                                                                 9. 2., 16. 2., 23. 2., 1. 3.

Vycházky ke krmelci – pozorování stop zvěře                                           průběžně

Přikrmování ptactva v zimě (škol. zahrada, les)                                        průběžně

Výroba výzdoby s dětmi na společenský ples v obci (výrobky dětí z MŠ)                         1. 2. – 9. 2.

Vzdělávání dětí formou programu na PC – Charakter postav, Jaký jsem?,

Poznej, jakou mám náladu? apod. – rozvoj počítačové gramotnosti dětí PV     5. 2. – 16. 2.

Seznámení dětí s Preventivním programem pro MŠ na téma: Vztahy mezi dětmi

a možnost šikany (formou metodické pomůcky s obrázky, rozhovory s dětmi a popis

možných situací v dětském kolektivu) - v rámci Školičky, tématu a příležitostně  6. – 16. 2

Veselý karneval v maskách ve školce – Hádej, kdo jsem a jaký jsem?                 15. 2.

Interaktivní vzdělávací program v MŠ – Zima se zvířátky (Pomáháme ptákům

v zimě, ale co netopýři?) – Záchranná stanice pro zvířata JARO JAROMĚŘ         14. 2.

Výtvarná hra – Malujeme veselou náladu (tvůrčí barevná fantazie dětí)                       6. 2.

Výtvarná hra – Malujeme špatnou náladu, smutek…(tvůrčí barevné vyjádření pocitů)  13.2.

Výroba krmítek pro ptáky z papíru, z přírodního materiálu s dětmi                   15. – 16. 2.

Hra – Vesmír ve školce (vzd. hra s maketami planet, hry a tvoření s dětmi)        19. 2. – 1. 3.

Vzdělávací interaktivní program „Vesmír“ v DDM Jednička s lektorkou             29. 2.

Tvoření z odpadového materiálu v MŠ – výroba raket „Poletíme do vesmíru“  26. 2. – 1. 3.

Změny termínů a podrobnosti k akcím upřesníme předem na vývěsce ve vchodu do třídy.